STEINER PREDATOR 8 3-24X50MM SFP
Category:
SKU: RSR|ST3003
6 in stock
Loading...
Description
Additional information
UPC
Manufacturer
Steiner Optics
Manufacturer Part Number
3003
Adjustable Parallax
20 yds to Infinity
Color
Black
Eye Relief
3.70"
Field of View
5.20 -41.30 ft @ 100 yds
Finish
Matte
Length
14.70"
Magnification
3-24x
Model
Predator 8
Objective
50mm
Power
3-24X
Product Type
Rifle Scope
Proofs
Fog/Water/Weather Proof
Reticle
E3
Size
30mm
Subcategory
Scopes & Magnified Optics
Tube Diameter
40mm