STEINER PREDATOR 8 2-16X42MM SFP
Category:
SKU: RSR|ST3002
2 in stock
Loading...
Description
Additional information
UPC
Manufacturer
Steiner Optics
Manufacturer Part Number
3002
Adjustable Parallax
20 yds to Infinity
Color
Black
Eye Relief
3.70"
Field of View
7.70-62.07 ft a 100 Meters
Finish
Matte
Length
13.50"
Magnification
2-16x
Model
Predator 8
Objective
42mm
Power
2-16X
Product Type
Rifle Scope
Proofs
Fog/Water/Weather Proof
Reticle
E3
Size
30mm
Subcategory
Scopes & Magnified Optics
Tube Diameter
30mm