STEINER PREDATOR 4 3-12X56MM
STEINER PREDATOR 4 3-12X56MM
Category:
SKU: RSR|ST8778
3 in stock
Loading...
Description
Additional information
UPC
Manufacturer
Steiner Optics
Manufacturer Part Number
8778
Adjustable Parallax
100 yds Fixed
Color
Black
Field of View
39 – 9.90 ft @ 100 yds
Finish
Matte
Length
13.90"
Magnification
3-12x
Model
Predator 4
Objective
56mm
Optic Coating
Predator Diamond
Power
3-12X
Product Type
Rifle Scope
Proofs
Fog/Water/Weather Proof
Reticle
4A-I
Size
30mm
Subcategory
Scopes & Magnified Optics
Tube Diameter
30mm