STEINER PREDATOR 4 2.5-10X42MM SFP
Category:
SKU: RSR|ST8770
2 in stock
Loading...
Description
Additional information
UPC
Manufacturer
Steiner Optics
Manufacturer Part Number
8770
Color
Black
Field of View
30 -7.50 ft @ 100 yds
Finish
Matte
Length
13.30"
Magnification
2.5-10x
Model
Predator 4
Objective
42mm
Optic Coating
Predator Diamond
Power
2.5-10X
Product Type
Rifle Scope
Reticle
E3
Size
30mm
Subcategory
Scopes & Magnified Optics
Tube Diameter
30mm